سه شنبه 23 مهر 1398    |    Tuesday, October 15, 2019

عضو هيات مديره انجمن داروسازي تهران:

دكتر شهياد زماني، عضو هيات مديره انجمن داروسازان تهران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران با اشاره به اينكه "تسهيلات ال سي" براي شركت‌ها در نظر گرفته شده است گفت: شركت‌ها مي‌توانند طبق اين تسهيلات 30 درصد را پرداخت و 70 درصد باقي مانده را طي 2 ماه آينده پس از خريد دارو يا مواد اوليه پرداخت نمايند تا بدين صورت هم توان مالي افزايش پيدا كرده و هم واردات بيشتر شود.

وي افزود: با اين ابلاغيه سيستم بانكي ناچار است ريسك تغيير نرخ ارز را به شركت‌ها واگذار كند اما هنوز كسي از اين تسهيلات استفاده نكرده است.

وي با اشاره به اينكه 2 هفته از سوي بانك مركزي هيچ ارزي به اتاق‌ مبادلات تخصيص پيدا نكرد، اذعان داشت: چنانچه "منابع ارزي" تامين شده و با روش ال سي 30 و 70 درصد به پيش رويم بخش عمده‌‌اي از كمبود‌ها را جبران خواهيم كرد.

ال سي (Letter of credit) يک سند مالي صادره از يک نهاد مالي و عمدتاً توسط يک بانک است که در درجه اول اعتبار در امور مالي بازرگاني استفاده مي‌شود و معمولاً تعهد پرداخت قطعي را فراهم مي‌کند. اين اسناداعتباري همچنين مي‌تواند تضمين پرداخت براي يک معامله باشد. ال‌سي در درجه اول در معاملات تجاري بين المللي از ارزش قابل توجهي استفاده مي‌شود، براي معاملات بين يک فروشنده در يک کشور و يک مشتري در کشوري ديگر. در چنين مواردي، اتاق بين المللي بازرگاني، براي اعتبارات اسنادي شامل قوانين UCP که در حال حاضر (UCP ۶۰۰آخرين نسخه) مورد تاييد مي‌باشد. همچنين در روند توسعه زمينهاي شهري، مورد استفاده قرار مي‌گيرد تا اطمينان از ساخت و ايجاد امکانات مورد تاييد عموم (خيابان‌ها، پياده‌روها و غيره) حاصل شود.به نقل از : باشگاه خبرنگارانتاریخ درج : 27/07/1392تعداد بازدید : 1192